Gitar Kursu Bandırma

Bandırma Çağlar Müzik Kursunda Gitar eğitimine başlamadan önce , öğrenci bir yetenek testine girer ve gerekli özelliklere sahip olup olmadığına bakılır. Gitar kursu alacak olan öğrencide müzikal hafıza, duyma becerisi ve ritm duygusu gibi özellikler aranır. Bu özelliklere sahip öğrencilerin fiziksel özellikleri de incelenir ve eğitim programımıza kayıtları yapılır.   
Yukarıda bahsettiğimiz yetenek testleri kursumuzca ücretsiz yapılmaktadır. Deneme dersi için kursumuzu arayıp randevu almanız gerekmektedir.

Gitar kursu almak için yaş sınırlaması yoktur. Kursumuzda 7 yaştan itibaren her yaş gurubu için gitar eğitimi verilmektedir.   

Enstrüman çalmanın insan beyni ve vücuduna sağladığı faydalar bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Bu faydaların yanı sıra disiplin, sanatsal aktiviteleri takip etme, bireysel ve grup içi çalışmalara uyum sağlayabilme ve kaliteli zaman geçirme becerisi gibi kazanımlar da öğrencimize aşılamayı hedeflediğimiz değerler içindedir..

Gitar eğitimine başlamadan önce, öğrencinin fiziksel yapısına uygun ölçüde bir enstrüman seçilir. Eğitim programı gitarı doğru pozisyonda tutma ,sağ ve sol elin gitarın üzerinde doğru şekilde durması ve iki elin koordinasyonlu çalışmasına yönelik konular ile başlar. Bu süreç eğitim programının en önemli kısmıdır. Bu temel ne kadar sağlam olursa, eğitim süreci o kadar sağlıklı ilerler.

7 yaştan itibaren her yaşa yönelik eğitim programı mevcuttur.