Keman Kursu BANDIRMA

Bandırma Çağlar Müzik Kursunda keman kursu eğitimine başlamadan önce öğrenci yetenek testine girerek gerekli özelliklere sahip olduğu tespit edilir.
Keman kursu için öğrencide olması gereken özellikler; müzik duyumu, hafıza, ritm duyumu, fiziksel özellikler uygunsa keman eğitimi programımıza dahil olurlar.

Keman kursumuz 5 yaş itibariyle başlamaktadır ve her yaşa uygun ders programlarımız bulunmaktadır.
Enstrüma eğitimi öğrencinin sosyal ve psikomotor gelişimi açısından çok önemlidir.
Keman derslerimiz yanında solfej, teori ve armoni dersleri de verilmektedir.
Keman kursu Bandırma’da yapılan yetenek testleri ücretsizdir. Deneme derslerine katılabilmek için kurumumuzu arayarak randevu alınması gerekmektedir.

Keman eğitim programımız için en önemli başlangıç öğrencinin boyuna göre keman kullanması gerekir. Yayın ve kemanın doğru tutulması sağlanarak keman eğitimine başlamak gerekir.

Çağlar müzik Kursunda öğretmen eğitim başlangıcında kemanın tutuşuna çok önem verir çünkü başlangıç da oluşan alışkanlıklar bütün eğitim sürecini etkiler.

Eğitimlerimiz Devlet Opera Balesinde uzun yıllar keman sanatçılığı yapmış olan eğitmenler tarafından verilmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir kursuz verdiğimiz eğitimlerin sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı belge vermekteyiz.

5 yaştan itibaren her yaşa yönelik eğitim programı uygulanmaktadır.

Bandırma Keman Derslerinde M.E.B. Talim Terbiye Kurulu’nun onayladığı programları öğrencinin yaş ve seviyesini göz önüne alarak uygulamaktayız.